FOCENÍ

Každé focení je jiné, unikátní, ale nějaké společné prvky se vždy najdou. Pokud už jste někdy byli na focení u fotografa, tak trochu tušíte, co můžete čekat. Pokud se chystáte poprvé, ráda bych pro vás shrnula pár důležitých bodů.

Každé setkání je potřeba domluvit lehce s předstihem, jsem celkem flexibilní, ale mám dvě malé děti a ne vždy je hlídání hned po ruce. Ideálně, když mi zavoláte, napíšete více termínu, kdy by se vám to hodilo a já se vynasnažím vám přizpůsobit. Fotky poté zpracuji cca do dvou týdnů od zaslání vašeho výběru z náhledů. U fotek provádím základní retuš, pro více informací doporučuji se podívat do obchodních podmínek v záložce „ceník“.

Co se týče samotného focení, nejraději fotím v přírodě nebo v pohodlí vašeho domova. Nejsem moc příznivce strojených póz a úsměvů, mám raději přirozenost a sílu okamžiku. Nicméně chápu a rozumím tomu, že například z rodinného focení chcete mít hezkou společnou fotku s dětmi, tak nebojte, i tu budete mít, jen to asi nebude hned ta první, co vyfotíme. Výhledově se chystám i do budování menšího ateliéru, ale vše je zatím v procesu příprav, tak doufám, že se mi to podaří zrealizovat, protože chápu, že ne vždy lze vše fotit venku.

Pokud se budete chystat na focení, tak doporučuji se alespoň trochu barevně sladit s dětmi, partnerem atd. Není to samozřejmě podmínkou, ale fotky pak vypadají lépe. Také je vhodné vzít si oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a máte ho rádi. Naopak je fajn vyhnout se oblečení s velikými nápisy či značkami, křiklavým barvám, výrazným vzorům a přemírou doplňků. Zkrátka i u focení, dle mého názoru platí, že v jednoduchosti je krása. Na druhou stranu, pokud máte nějaký nápad na scénu, kompozici, netradiční oblečení, ve kterém byste se chtěli vyfotit, ozvěte se a můžeme se domluvit. Snažím se fotit spíše jednoduše, s lehkostí, ale klidně si zkusím i úplný opak.

Děkuji za přečtení a těším se na případné setkání.

Petra